Jak Uzyskać Płaski Brzuch? Przedstawiamy Sprawdzone Metody

„Chcę mieć płaski brzuch!” Jestem przekonana, że większość z Was wypowiedziała to zdanie przynajmniej raz w życiu. Na pewno nie zdajesz sobie sprawy, że idealny brzuch nie bierze się jedynie z ciężkich ćwiczeń oraz zbilansowanej diety. Aby osiągnąć pożądane efekty musisz być gotowa na sporo wyrzeczeń. Jeżeli jednak wierzysz w swój cel, na pewno uda Ci się go osiągnąć. Ale do rzeczy…

Przede wszystkim dieta!

Aby osiągnąć płaski brzuch niezbędna jest odpowiednia dieta – to oczywiste. Rzeźba kocha białko, więc to właśnie jego powinno być najwięcej w naszym jadłospisie. Jajka, chude mięso, ryby – to podstawa. Oczywiście nie możemy zapominać również o węglowodanach – warzywach. Jeśli chodzi o tłuszcze, sprawdzą się tylko te nienasycone – orzechy i nasiona. Lubisz słodycze? Jeżeli chcesz mieć płaski brzuch musisz o nich zapomnieć! Zamiast nich wybierz jabłko.

Co z ćwiczeniami?

Na brzuch – brzuszki. Nic bardziej mylnego. Nie popadaj w rutynę i monotonię. Na pewno nie zdajesz sobie sprawy, że mięśnie brzucha można ćwiczyć na setki różnych sposobów. Taśmy, piłki, ciężarki – przewertuj atlas ćwiczeń i wybierz kilka różnorodnych pozycji. Pamiętaj, aby przy każdym treningu zwiększać progresję! Nigdy nie możesz stać w miejscu – musisz cały czas się rozwijać.

Kardio jest dobre na wszystko? Owszem, ale patrz akapit wyżej – urozmaicenie treningu jest bardzo ważny. Trening aerobowy raz czy dwa razy w tygodniu może przynieść spektakularne efekty, ale nie zapomnij o treningu siłowym. Rzeźba winna iść na równi ze spalaniem!

Cały czas mówię o tym, jak ważne są ćwiczenia, ale nie możemy zapominać również o odpoczynku. Chociaż mięśnie brzucha regenerują się stosunkowo szybko, musimy zapewnić im odrobinę luzu. Co to oznacza? Nie możemy trenować mięśni brzucha codziennie. Możemy wykonać odpowiedni trening nawet trzy razy w tygodniu, ale między każdym z nich powinna być co najmniej 24-godzinna przerwa.

Jak uzyskać płaski brzuch?

Progresja! Te słowo już się tutaj przewinęło. Progresja w ćwiczeniach jest niezwykle ważna. Aby mięśnie brzucha były widoczne, a tkanka mięśniowa zniknęła raz na zawsze, nie wystarczy robić dzień w dzień 100 powtórzeń tego samego ćwiczenia. Lepiej zwolnić tempo, wybrać warianty nieco bardziej trudniejsze, a tym samym wymagające od nas więcej wysiłku i robić kilka, maksymalnie kilkanaście powtórzeń – najlepiej rozłożonych na 3 – 5 serii.

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *