Varicolen na Żylaki. Czy Działa? Opinie, Cena i Gdzie Kupić?

Varicolen to seria produktów stworzona z myślą o osobach, które chcą pozbyć się żylaków kończyn dolnych. Do wyboru mamy krem, który działa na żylaki o zewnątrz, jaki i tabletki, które dostarczają składników odżywczych i działają od wewnątrz. To, który produkt wybierzemy zależy wyłącznie od naszych potrzeb. Niemniej jednak wiele osób decyduje się na wzmocnioną kurację, stosując jednocześnie krem i tabletki. Czy produkty na żylaki skrywające się pod marką Varicolen to rzeczywiście skuteczne środki pozwalające pozbyć się nieestetycznych żyłek z nóg? Sprawdź naszą recenzję, by przekonać się, jakie są efekty oraz co o Varicolenie sądzą Konsumenci!

Żylaki kończyn dolnych – słowem wstępu

Żylaki to choroba, która polega na nadmiernym rozszerzeniu żył oraz występowaniu owrzodzeń. Zmiany chorobowe najczęściej dotyczą kończyn dolnych, przełyku oraz odbytu (hemoroidy).

Niewykluczone jest również wystąpienie żylaków w obrębie innych organów, jednak najczęściej spotykamy się z żylakami występującymi na nogach.

Varicolen

Do powstawania żylaków przyczyniają się w głównej mierze geny, jednak niewątpliwie nasz styl życia ma również swój udział w procesie tworzenia się żylaków kończyn dolnych. Kiepska dieta oraz brak aktywności fizycznej to jedne z przyczyn wyzwalających chorobę.

Żylaki pojawiają się na skutek braku drożności naczyń żylnych oraz wzrostu ciśnienia w ich świetle. Pierwsze niepozornie wyglądające żyłki na nogach powinny być dla nas sygnałem, iż warto zadbać o sobie, a szczególności o zdrowie nóg. Ignorowanie pierwszych objawów w efekcie prowadzi do pojawienia się pogrubionych i poskręcanych odcinków żył. Stają się one wyraźnie wyczuwalne pod skórą. Ponadto mogą pojawić się także powrózki lub guzki. Żylaki to problem zdecydowanie częściej dotykający kobiet, aniżeli mężczyzn.

Sposobów leczenia żylaków jest wiele, jednak zdecydowanie najczęściej decydujemy się na te najmniej inwazyjne – tabletki oraz kremy. Jedną z propozycji jest Varicolen – produkty stworzone z myślą o osobach chcących pozbyć się żylaków szybko i skutecznie.

Varicolen – co to jest?

Varicolen to specjalistyczne produkty przeznaczone do walki z żylakami. Do wyboru mamy krem oraz tabletki.

Krem:

Producent kremu nazywa go „nowatorskim”, ponieważ – jak sam zapewnia – środek ten pozwala pozbyć się żylaków w zaledwie 21 dni! Środek ten został wyprodukowany w USA, a nad stworzeniem tej receptury pracowali najwybitniejsi specjaliści w dziedzinie leczenia żylaków.

Producent na swojej stronie internetowej informuje, iż Varicolen to w 100% naturalna kompozycja silnie skoncentrentowanych wyciągów roślinnych, które przyczyniają się do wzmocnienia ścian żył, przywracają prawidłowe krążenie. Dzięki temu, że produkt został stworzony w opraciu o ziołowe ekstrakty, mamy do czynienia z produktem bezpiecznym, który nie powoduje efektów ubocznych.

wzmocnienie ścian żył i prawidłowe krążenie w nogach

Zarówno tabletki, jak i krem to produkty, które mają stanowić alternatywne rozwiązanie dla drogich i inwazyjnych zabiegów przeprowadzonych w gabinetach chirurgicznych.

Tabletki:

W tabletkach Varicolen znajduje się skoncentrowana moc ekstraktów roślinnych. Warto zaznaczyć, że nie jest to lek, a suplement diety, którego zadaniem jest jedynie wspomaganie leczenia. Zadaniem tabletek jest wzmocnienie ścian żył oraz przywrócenie prawidłowego krążenia krwi. Składniki suplementu przyczyniają się do uszczelnienia naczyń krwionośnych, zmniejszają obrzęki oraz wpływają na prawidłową pracę zastawek żylnych, dzięki czemu krew nie cofa się.

Dlaczego warto sięgnąć po Varicolen?

Produkty marki Varicolen kierowane są do osób, które chcą szybko i skutecznie pozbyć się żylaków oraz zakrzepów żylnych. Według zapewnień producenta można tego dokonać w zaledwie trzy tygodnie, choć niektórzy pierwsze efekty zauważają znacznie szybciej. Składniki zawarte w produktach Varicolen eliminują szpecące, fioletowe pajączki, zmniejszają wypukłości oraz redukują guzki pojawiające się na skórze. Dzięki regularnemu stosowaniu tabletek lub kremu będziemy w stanie wzmocnić ściany naczyń krwionośnych niemalże o 90%! Staną się one elastyczne oraz sprężyste, co w przyszłości uchroni nas przed pojawieniem się kolejnych pajączków na skórze. Varicolen pozwala również usprawnić działanie zastawek żylnych oraz poprawia przepływ krwi, dzięki czemu żyły stają się drożne. W efekcie krew nie cofa się i nie zalega w żyłach. Działanie kremu oraz tabletek zauważalne jest na wielu płaszczyznach. Produkty te są w stanie również wyeliminować uczucie ciężkości oraz opuchnięcia kończyn dolnych.

Wiele osób zapewne zastawia się, czym Varicolen różni się od innych dostępnych na rynku produktów pozwalających pozbyć się żylaków. Przede wszystkim Varicolen oferuje wielotorowe działanie. Odżywia zarówno żyły powierzchniowe, jak i głębokie.

Varicolen – jaki jest skład kremu i tabletek?

Jeśli chodzi o skład kremu Varicolen, sytuacja nie jest klarowna, ponieważ nie dotarliśmy do źródła,  w którym byłyby wymienione wszystkie składniki. Być może jest to receptura strzeżona. Jeżeli jednak otrzymamy pełną listę składników kremu, wówczas wpis zostanie zaktualizowany. Lista składników jest bardzo ważna, by przed zakupem móc wykluczyć ewentualne reakcje alergiczne.

W przypadku tabletek jest zdecydowanie lepiej. Znajduje się w nich aż 9 naturalnych wyciągów roślinnych, którym postanowiliśmy przyjrzeć się nieco bliżej.

Produkt zawiera kolagen, który odpowiada za wysoką wytrzymałość oraz elastyczność skóry. Wzmacnia ją, dzięki czemu żylaki nie wyróżniają i są zdecydowanie mniej wrażliwe na dotyk. Kolagen nadaje żyłom sprężystości oraz elastyczności. To z kolei sprawia, że krew przepływa swobodnie i nie ulega cofaniu się.

Drugim ważnym składnikiem tabletek Varicolen jest kwas hialuronowy, który odpowiada za proces łączenia się włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra staje niezwykle jędrna oraz głęboko odżywiona i nawilżona.

W tabletkach zastosowano także popularny ekstrakt ze skrzypu polnego, który wzmacnia naczynia krwionośne oraz zapobiega ich pękaniu. Skrzyp polny ma doskonały wpływ na włosy, skórę i paznokcie. A także spowalnia procesy starzenia.

W Varicolenie nie zabrakło również wyciągu z ziela pokrzywy, który również przyczynia się do poprawy urody oraz wspiera prawidłowe krążenie. Pokrzywa bogata jest w składniki odżywcze niezbędne dla prawidłowego rozwoju włosów i paznokci.

Tabletki zawierają także popularny ekstrakt z pestek winogron, który wzmacnia naczynia krwionośne oraz zmniejsza ryzyko powstawania zatorów żylnych.

Każdy zna zieloną herbatę, ale nie każdy wie, że jest ona niezwykle bogata w polifenole przyczyniające się do wzmocnienia żył. W związku z tym została ona zastosowana jako dodatkowy składnik wspomagających funkcjonowanie naczyń krwionośnych.

Kolejnym składnikiem Varicolenu jest ekstrakt z nasion granatu, czyli owocu, który przyczynia się do poprawy krążenia krwi. Dodatkowo granat obniża poziom cholesterolu.

Innym bardzo ważnym i naturalnym komponentem, jaki znajdziemy w tabletkach Varicolen jest także wąkrotka azjatycka (gotu kola). Składnik ten wpływa na poprawę krążenia, eliminuje obrzęki oraz przywraca szczelność naczyniom krwionośnym. Wąkrotka azjatycka przyczynia się również do redukcji uczucia ciężkości nóg, które często towarzyszy żylakom.

Ostatnim składnikiem tabletek Varicolen jest miłorząb japoński poprawiający mikrokrążenie oraz zmniejszających napięcie naczyń krwionośnych.

Jaka jest cena produktu Varicolen?

Cena kremu Varicolen została obniżona z 317 zł i obecnie wynosi 137 zł. W naszej ocenie kwota ta nie jest wygórowana. W pewnym sensie krem kupujemy w ciemno, ponieważ nie do końca znany jest jego skład, jak i pojemność jednego opakowania.

W przypadku tabletek należy zapłacić taką samą kwotę, jak za krem, tj. 137 zł. W zamian otrzymamy opakowanie mieszczące 30 tabletek, które wystarczą na przeprowadzenie miesięcznej kuracji wspierającej eliminację żylaków.

Polityka w zakresie zwrotu pieniędzy

Wielu producentów suplementów diety oraz kosmetyków przyznaje obecnie dodatkową gwarancję, dzięki której można przetestować produkt i jeżeli uznamy, że jego działanie odbiega od naszych oczekiwań, wówczas otrzymamy zwrot pieniędzy. Gwarancja taka przyznawana jest na 30, 60 lub nawet 90 dni. Niestety w przypadku produktów linii Varicolen takiej gwarancji nie otrzymamy, co jest dość dziwne biorąc pod uwagę, że produkty te nie są tanie.

Opinie konsumentów

Opinie o tabletkach oraz kremie Varicolen są różne – pozytywne, neutralne oraz negatywne. Niektórzy uważają, że środek działa i przynosi efekty w szybkim tempie, tak jak obiecuje to producent. Z kolei inni uważają, że Varicolen nie działa lub działa na zasadzie… placebo. Poniżej postanowiliśmy przytoczyć kilka opinii, które pokazują, co Konsumenci sądzą na temat produktów marki Varicolen.

Długo nosiłam się z zamiarem zakupu tabletek, które pomogą mi pozbyć mi się żylaków. W ciągu kilku lat przetestowałam kilka produktów i żaden z nich nie spełnił moich oczekiwań. Niedawno trafiłam na reklamę Varicolenu. Postanowiłam dać sobie ostatnią szansę i przetestować te tabletki. Stosowałam je przez 30 dni zgodnie z zaleceniem producenta. Niestety mimo mojego pozytywnego nastawienia do tego preparatu nie zauważyłam żadnych efektów. Jestem rozczarowana i teraz wiem, że jedyne co na 100% mi pomoże to zabieg…

Szukałam odpowiedniego kremu na żylaki aż przypadkiem trafiłam na Varicolen. Nie zawahałam się ani chwili i od razu postanowiłam zamówić. Przesyłka bardzo szybko dotarła na mój adres, a ja od razu zabrałam się do testów. Stosowałam krem przez miesiąc. Pierwsze efekty zaobserwowałam po ok. 10 dniach, gdy skóra na moich nogach stała się wyraźnie gładsza, jędrniejsza i bardziej elastyczna, a żylaki zmniejszyły się! Po miesiącu regularnego stosowania kremu zauważyłam jeszcze lepsze efekty, ale mimo wszystko żylaki całkowicie nie zniknęły, mimo że producent obiecywał ich eliminację w 21 dni!!! Jestem zadowolona, ale też nieco rozczarowana, gdyż krem do tanich nie należy.

Podsumowanie

Pamiętajmy, że tworzenie się żylaków kończyn dolnych uwarunkowane jest głównie czynnikami genetycznymi. Niemniej jednak takie czynniki jak masa ciała, dieta oraz styl życia również przyczyniają się do wystąpienia choroby. Dlatego kiedy zaobserwujemy pierwsze pajączki na nogach, warto podjąć działania przeciwdziałające powstawaniu żylaków. Przede wszystkim należy unikać przebywania zbyt długo w pozycji siedzącej oraz zakładania nogi na nogę, gdyż takie pozycje utrudniają dopływ krwi. Spędzając większość dnia w pozycji siedzącej, warto od czasu do czasu wstać lub udać się na krótki spacer. Zbyt obcisła odzież również może przyczynić się do powstania żylaków. Ponadto warto zadbać również o prawidłową masę ciała, która jest dodatkowym obciążeniem dla naszych nóg. Wspomagająco możemy stosować suplementy diety oraz kremy np. Varicolen, które mają za zadanie hamować rozwój żylaków oraz zmniejszać widoczność już powstałych.

Rating: 3.0/5. From 2 votes.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *